Μετά από κλήρωση που έγινε στις 28-03-2024   στο χώρο του σχολείου, παρουσία των υπευθύνων εκπαιδευτικών κ. Ταγαρά Κ. και κ. Νέλλα Γ. και των μαθητών/τριών του Εκπαιδευτικού προγράμματος,

«Βουλή των Εφήβων: Βήματα Δημοκρατίας – Κάνοντας πράξη τη συμμετοχή» ΚΗ΄ Σύνοδος – σχολικό έτος 2023-24

κληρώθηκε τακτικός  Έφηβος βουλευτής ο μαθητής Κάτσιος Ευάγγελος με αναπληρωματικό Έφηβο Βουλευτή το Μαυρόπουλο Πρόδρομο. Ο έφηβος Βουλευτής θα συμμετάσχει στις εργασίες της KΗ’ Συνόδου, 2023-2024 της Βουλής των Εφήβων από 1-7-24 μέχρι 4-7-24 στην Αθήνα εκπροσωπώντας το σχολείο μας .
Τα θερμά συγχαρητήρια από το Διευθυντή του σχολείου και το Σύλλογο Διδασκόντων στα παιδιά για τη συμμετοχή τους στο  πρόγραμμα, με τις ευχές όλων μας για την καλύτερη παρουσία στις εργασίες της Συνόδου που θα ακολουθήσουν στην Αθήνα.

Η ομάδα της Βουλής των Εφήβων σε δράση.

1706197309113